Publikace

26. října 2020

Kniha Sokolnictví - Zdeněk Sternberg

Kniha Sokolnictví - Zdeněk Sternberg

Dokonalá učebnice i kronika doby – tak lze charakterizovat knihu Zdeňka Sternberga Sokolnictví. Přestože vyšla poprvé před více než 50 lety, na popularitě neztratila.

 
21. října 2020

Benešovsko žije příběhy

Benešovsko žije příběhy

Kniha s 21 nejzdařilejšími 21 povídkami, pohádkami a příběhy, které napsaly děti

 
7. srpna 2019

Cvičiště Benešov VSTUP ZAKÁZÁN

Cvičiště Benešov VSTUP ZAKÁZÁN

Historii vojenského výcvikového prostoru jednotek SS ve středních Čechách v letech druhé světové války a poválečnou obnovu tohoto území do roku 1948 popisuje kniha Cvičiště Benešov, VSTUP ZAKÁZÁN!!. Její autor Ing. Petr Kos se v ní pokouší odpovědět na otázky, co bylo podnětem k vybudování nechvalně proslulého cvičiště, kvůli němuž musely své domovy opustit tisíce lidí.

 
7. srpna 2019

Příroda v obrazech

Příroda v obrazech

Dostává se nám do rukou bohatý soubor působivých přírodních snímků posázavské krajiny, z nichž každý svým nezaměnitelnýmpůvabem oslovuje vnímavého milovníka přírody. Jsou to krajinné scenerie, které k nám mluví, někdy svým expresivním jásotem, jindy hřejivou přívětivostí svých barev nebo svou mlčící zasněnou zádumčivostí.

 
14. ledna 2015

Cestování ve středověku

Cestování ve středověku

Česká kotlina byla díky své poloze od nepaměti důležitým obchodním a dopravním uzlem a o pocestné tu nikdy nebyla nouze. Ať už šlo o žáky prahnoucí po poznání, obchodníky s vidinou každodenního výdělku nebo o poutníky vedené touhou po duchovním zážitku – všichni měli něco společného. Rozhodli se pro splnění svých cílů opustit teplo a pohodlí svých domovů. Sami nebo s pomocí zvířat se bořili v blátě lesních stezek a na povozech vyjížděli koleje úvozových cest...

 
Navigace |« « aktuální strana 1 2 » »|